loading

Kuchyňa v tvare písmena U

Ktorý tvar kuchyne je ideálny?

Kuchyne do tvaru U vyzerajú na prvý pohľad útulne. Taktiež aj varenie v nich sa zdá pohodlné, presun medzi jednotlivými sekciami je možné väčšinou riešiť iba otočením sa na päte. Behanie s hrncom plným horúcej vody a zemiakov po celej kuchyni sa teda nekoná. Všetko, vrátane sporáku a drezu, sa od seba nachádza veľmi blízko.

Najväčšia výhoda kuchyne do tvaru U sa ale zmení v problém, pokiaľ je priestor príliš malý. Ak vzdialenosť medzi oproti sebe stojacími stenami linky nepresahuje 120 centimetrov, potom sa dajú ťažko otvárať dve protiľahlé zásuvky či skrinky. Sťažuje sa aj pohyb okolo otvorených dvierok umývačky riadu. V prípade, že v kuchyni v tvare U pracujú dve osoby naraz, mali by byť steny od seba vzdialené aspoň 120 centimetrov, ideálne však 140 až 145 centimetrov. Pri menších rozmeroch by sa dvaja kuchári iba ťažko vzájomne obchádzali, pri väčších by naopak mali niektoré plochy či spotrebiče príliš ďaleko.

Chcem novú kuchyňu v tvare U

Kuchyne v tvare U - viac miesta

Strany „účka“ väčšinou kopírujú steny miestnosti, avšak stretneme sa aj s tím, že pri stene stojí základňa a minimálne jedno rameno kuchyne v tvare U sa čnie do voľného priestoru. Zmienená možnosť nebýva častá, a preto tým skôr vás zaujme. okrem originálneho vzhľadu vyniká tato kuchyňa veľkým množstvom políc a skriniek. Volia ju tí zákazníci, ktorí často varia a potrebujú množstvo rozmanitých druhov nástrojov a pomôcok.

Tento typ usporiadania interiéru sa hodí tam, kde máme dostatok miesta. Nič menej všetkého veľa škodí, to platí i pre priestor. Mali by ste mať teda na pamäti, že súčet všetkých troch vzdialeností medzi chladničkou, drezom a sporákom sa v ideálnom prípade pohybuje okolo šiestich metrov. Nezačali vás pri tomto čísle bolieť nohy?

Ďalšie tvary kuchýň

Pridaj komentár