loading

Kuchyňa v tvare písmena G

Ktorý tvar kuchyne je ideálny?

Dostať do kuchyne čo najviac vecí? Na to je potrebné množstvo skriniek, poličiek, medzi ktoré ss musia zmestiť dôležité spotrebiče a drez. Často krát je nutné obstavať všetky steny miestnosti, a tak vznikajú kuchyne v tvare G.

Realizáciu podoby kuchyne do tvaru G značne limitujú dvere a okná, v niektorých interiéroch preto nie je možné ju vôbec postaviť. Aj v tomto prípade však existuje riešenie: popremýšľať, či sú naozaj všetky vchody a východy do miestnosti dostatočne využívané. Zaslepením dverí by cesta z kuchyne do izieb musela viesť napríklad cez predsieň, vznikli by ale napríklad priestory pre vstavané skrine do kuchyne. Problém nadbytočných dverí sa vyskytuje v nejednom panelovom dome.

Chcem novú kuchyňu v tvare G

Na otvorenú stranu odkladaciu alebo pracovnú plochu

Kuchyňa do tvaru G je veľmi podobná kuchyni s ostrovčekom. Zatiaľ čo ostrovček nachádzame skôr v rodinných domoch a väčších priestoroch, „géčko“ býva väčšinou riešením pre malé kuchyne. Platia pre ňu podobné pravidlá ako pre ostrovček, a teda na stenu s voľným miestom v písmene G sa hodí miesto pre pracovnú alebo odkladaciu plochu. Často má podobu barového pultu alebo jedálenského stolu. Drez sa sem príliš nehodí, ten by mal byť dobre dostupný zo všetkých strán miestnosti.

Výhodu kuchyne do tvaru G predstavuje možnosť plynulého posunu medzi jednotlivými sektormi. Z miest, kde skladujeme potraviny a nádoby sa plynule môžeme posúvať cez sektor pre umývanie a ďalšiu prípravu jedla až k zóne s rúrou a mikrovlnkou. Poradie je dané, ale smer sa líši podľa toho, či prevážne varí ľavák, alebo pravák.

Ďalšie tvary kuchýň

Pridaj komentár