loading

Kuchyňa s ostrovčekom

Kuchyňa s ostrovčekom? Moderný prvok do kuchyne!

Kuchyňa s ostrovčekom vyzerá zaujímavo a je moderná. Architekti ju radi navrhujú. Musíme si však dobre rozmyslieť, akú funkciu má ostrovček plniť. Hodí sa ako pracovná alebo odkladacia plocha. Pokiaľ na ňu umiestnite varnú dosku, môže to spôsobiť komplikácie. Otáčať sa s hrncom plným zovretej vody smerom k drezu je nepohodlné, niekedy dokonca nebezpečné, zvlášť keď máte malé deti.

Niekomu ale kuchyňa s varným ostrovčekom vyhovuje, záleží na individuálnych potrebách a veľkosti miestnosti. Všeobecne sa ostrovček hodí skôr do väčších priestorov. Zo všetkých strán by totiž mal mať vzdialenosť aspoň 120 centimetrov k ďalším pracovným plochám. Ak však varí väčšinou len jedna osoba, tak odborníci so škrípaním zubov pripúšťajú i mieru 90 centimetrov.

Chcem novú kuchyňu s ostrovčekom

Moderné kuchyne? S ostrovčekom!

Chcete kráčať s dobou? Moderná kuchyňa s ostrovčekom patrí k najnovším trendom v bytovom dizajne. Je nutné však dopredu si dobre premyslieť a zmerať, či sa do daného priestoru a k plánovanému usporiadaniu linky skutočne hodí. Pokiaľ áno, nemali by ste váhať. Ostrovček sa dá použiť k mnohým rozmanitým účelom. Okrem svojej základnej funkcie môže slúžiť aj ako jedálenský stôl.

Ďalšie tvary kuchýň

Pridaj komentár