loading

Dvojradová kuchyňa

Ktorý tvar kuchyne je ideálny?

Na jednej z kratších strán dvere, na druhej veľké okno. Takéto dispozície nahrávajú riešeniu s názvom dvojradová kuchyňa. Môžete ju nájsť v úzkych miestnostiach, kam sa musí vôjsť dostatok skriniek a spotrebičov. Ako sa s takýmto priestorom vyporiadať, aby sa v ňom dalo pohodlne a účelovo pripraviť jedlo?

V prvom rade v ňom musíme mať dostatok priestoru k pohybu. V dvojradovej kuchyni sa budeme často otáčať, takže je potrebné, aby ulička merala asi 120 centimetrov. To má dva dôvody. Jednak tento rozmer poskytuje dosť pohodlia pre samotné otáčanie sa, pričom ale druhá stena nieje od prvej vzdialená príliš. To oceníme napríklad pri prenášaní rozpálených panvíc od sporáka k drezu. Po druhé by sme mali bez problémov otvoriť dve protiľahlé skrine a manipulovať s ich obsahom. Takže vzdialenosť menšia ako 120 centimetrov nepripadá do úvahy.

Chcem novú dvojradovú kuchyňu

Lacná kuchyňa sa môže predražiť

Dvojradová kuchyňa väčšinou poskytuje veľa priestoru pre ukladanie hrncov, nožov, múky a všetkého možného, čo pri varení potrebujeme. Viac nábytku znamená viac utratených peňazí. Pri snahe ušetriť môžeme zvoliť lacnejšie materiály, ale majme na pamäti, že je dobré si overiť, či sa skutočne hodí do kuchyne. Každá miestnosť má svoje špecifiká a práve kuchyne v tomto ohľadu patria k najnáročnejším v celom byte. Niektorí výrobcovia pri snahe získať zákazníka predávajú také linky, ktoré sa v dôsledku vplyvu pár a vlhka začnú krútiť. Kuchyňa nie je investícia na pár mesiacov, preto odporúčame radšej si priplatiť za kvalitu.

Ďalšie tvary kuchýň

Pridaj komentár